Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Atlantyda, wyspa ognia - streszczenie

czymś się zajmuje. Awaru i Wanyangeri ruszyli dalej. 

7
Leżeli na sąsiednich łódkach. Awaru przypomniał sobie statek, który czeka u wybrzeży wyspy na jego powrót. Wanyangeri powiedział, że już wie dużo, aby ich zniszczyć. Jest tu takie miejsce, które nazywa się Tees i jest tam czarownik. Jedzą owoce drzewa kalong. Poszli wąską ścieżką. Wanyangeri szukał człowieka imieniem Pushi, ponieważ może mu zdradzi, jak dotrzeć do Tees. 

Wanyangeri poszedł szukać Pushi, a Awaru miał tu czekać na niego. Ale to on pierwszy znalazł Pushi i powiedział mu, że szuka go jego znajomy. Rozstał się z nim, a mężczyzną przed chatą oznajmił, że jest loki, aby go nie wypytywali. Przyszła kobieta, która szukała loki i tamci wskazali na Awaru. Kobieta cierpiała na bezsenność, ponieważ dopadały ją myśli do samego rana. Powiedziała, że jeden loki próbował jej pomóc, a potem opuściła Tees i przybyła tutaj. Chciał, aby pokazała mu, gdzie ono jest. Zrobiła to i oznajmiła mu, że w Tees jest zupełnie pusto, a siedziba króla znajduje się pod górami. Awaru powiedział jej, że na bezsenność musi znaleźć lekarstwo w sobie, ponieważ nie umie jej pomóc. Kobieta odeszła, a on usłyszał jak Wanyangeri rozmawia z kimś i mówił o nim, że jest fałszywy i przybył z lądu. Chciał, aby rozkazano, żeby go pochwycono. Kiedy szedł usłyszał za sobą głos mężczyzny, z którym rozmawiał Wanyangeri. Poprosił go, aby wszedł po drodze do budynku i oddał pismo, które zawierało dwie ważne wiadomości. Mężczyzna stał i patrzył zanim, a Awaru myślał, że te wiadomości dotyczą niego, ale nie potrafił ich odczytać, bo nie znał ich znaków. Wszedł do budynku i po chwili z niego wyszedł, a następnie zakopał pismo. Ruszył w stronę gór, aby odnaleźć siedzibę króla. 

9
Awaru cały czas szedł, potem usnął. Obudził


Komentarze

    2 + 9 =