Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Atlantyda, wyspa ognia - streszczenie

Znalazł się w ciemnościach. Znowu słyszał głos, ale nie widział nikogo. Ten mężczyzna znajdował się daleko, gdzieś indziej. Galeria jest tak zbudowana, aby głos wypowiedziany z jednego jej końca był słyszany na drugim. Głos biegnie galerią i odbija się od jej ścian. Jak będzie świt, usłyszy prawdę od Wielkiego Brata. Znalazł się pośród Braci Suhmi i od niego zależy, czy zostanie jednym z nich.

Weszli dwaj mężczyźni i wyprowadzili go z budynku. Zaprowadzono go przed Wielkiego Brata. Myślał tak jak oni, że władzę powinien sprawować jeden człowiek. Na wyspie zaszły wielkie zmiany. Władza królewska dostała się w ręce rady Czterdziestu. Mieszkańcy uważają, że tak jest dobrze. Awaru zostanie wtajemniczony. Tehri zajął się bratem Shanti. Ich celem jest usunięcie obecnego porządku i przywrócenie władzy królewskiej. Tees to ośrodek nieprawej władzy i pójdzie w zapomnienie. Swobodę odzyska wtedy, gdy przekonają się, że rzeczywiście jest gotów przystać do nich. 

11
Awaru, u podnóża muru, na którym siedział, zobaczył dziewczynę, to była ona. Poznała go i kazała mu iść w dół do sali z wodą. Kiedy już się tam znalazł, dziewczyny nie było. Wszedł do wody i popłyną w stronę świetlnej plamy. Przepłynął przez prostokątny otwór zbiornika i za chwilę znalazł się w przestrzeni oświetlonej słońcem,  był poza obrębem budynku. Zobaczył dziewczynę. Przyszła go ostrzec, ponieważ góra grozi wybuchem. Po chwili przyszedł sheri, który chciał, aby poszli za nim. Pokazał im leżącego mężczyznę, który powiedział, że umiera. Dziewczyna poszła sprowadzić pomoc. Starzec poprosił Awaru, aby zapamiętał imię pewnego człowieka – Sarhi, który jest jego uczniem. Ma mu powiedzieć o jego śmierci i powiedzieć mu jego imię – Raruhi. Awaru obiecał, że to zrobi. I ma mu powiedzieć, że przekazuje mu


Komentarze

    9 + 9 =