Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Atlantyda, wyspa ognia - streszczenie

zabezpieczony. Mężczyzna powiedział, że uratował go i pokazał mu przez rurę dwa płynące żagle, które było widać w całości i wydawało się, że są blisko. 

13
Przestrzeń wokół Tees była otwarta. Awaru poszedł za mężczyzną, który szedł z zaprzęgami. Mężczyzna wskazał mu wejście do okrągłego budynku i kazał mu zaczekać. Powiedział, że przybywa, aby odszukać człowieka imieniem Sarhi i powtórzyć mu to, co powiedział Raruhi, zanim umarł. Spotkał go u stóp Suhmi, a on jest loki i tam zawędrował. Tamten chciał wiedzieć, czy należy do Braci Suhmi. Powiedział, że może wejść, Sarhi już czeka. Po rozmowie z nim ma wrócić tu i opuścić Tees. Awaru wiedział już, że nikt nie potrafi zdobyć wyspy. Trzeba wrócić do swoich i powiedzieć im o tym. Awaru nie poszedł do Sarhi i gdy wracał do wyjścia spotkał Pushi, który zaczął go wypytywać o Wanyangeri. Pushi wiedział, że był u Braci Suhmi i powiedział, że tamten człowiek podawał się za lekarza Aihi. Wiedzą o nim wszystko, skąd naprawdę pochodzi i jakie miał zamiary. Pushi wiedział, że Wanyangeri nie żyje. Kiedy wysypała się na nich zawartość kosza sunącego po linie Awaru uciekł. Znalazła go dziewczyna. 

14
Otworem w murze przedostał się do wnętrza budynku. Dostrzegł tam mężczyznę, to był Sarhi. Wiedział już o śmierci Raruhi od Zoa, dziewczyny, która też tam z nim była. Awaru powtórzył mu, co mówił Raruhi. Potem wydostał się przez otwór w murze. Zaczął się spinać po prętach metalowej wieży i wsunął się do wnętrza skrzyni przez okrągły otwór. Wspiął się do niego sehri, a potem dziewczyna. Chciała mu pomóc, a on ciągle ucieka. Z Tees może się wydostać tylko tą samą drogą, którą tu wszedł, ale wcześniej będzie przesłuchany. Ma im wyjawić wszystko, co wie o Wanyangeri. Powiedział jej, że opuści wyspę. Awaru zszedł i zaczął uciek


Komentarze

    8 + 8 =